Rahoveci fiton derbin dhe del në vendin e tretë

Rahovecit i ka takuar derbi i xhiros së 21-të në Superligën A të Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma, Rahoveci e mposhti Kastriotin e Ferizajt me një gol dallim, 24:23. Ndeshja ishte e fortë dhe kryesisht e barabartë.Më mirë takimin e nisën vendasit që në pjesën e parë kryesisht ishin në epërsi të lehtë. Pas […]

Fitore e Prishtinës ndaj Vëllaznimit

Prishtina ka shënuar fitore të re në Superligën A të Kosovës në hendboll.Të dielën mbrëma, Prishtina fitoi ndaj Vëllaznimit të Gjakovës me rezultatin 38:29. Pas pjesës së parë epërsia e prishtinasve ishte tri gola, 19:16.Agon Bajqinovci ishte më efikasi te Prishtina me 8 gola. Nga 7 i realizuan tre lojtarë.Florian Rexha realizoi më së shumti […]