Fitorja e parë e Vëllaznimit në Superligën A

Vëllaznimi i Gjakovës e ka shënuar fitoren e parë në kuadër të Superligës A, përkatësisht pjesës së dytë të kampionatit të hendbollistëve.Të shtunën mbrëma në Gjakovë, në kuadër të xhiros së 22-të, Vëllaznimi e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultat 44:35. Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:16 për vendasit.Në mesin e pjesës së parë […]

Istogu e Prishtina takohen në gjysmëfinale

Istogu e Prishtina do të përballen në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Shorti i tërhequr të shtunën në FHK ka përcaktuar këtë. Të dy skuadrat kanë pretendime për trofe dhe me të drejtë pritet ndeshje interesante dhe me rivalitet deri në fund.Vushtrria është në gjysmëfinalen tjetër, ndërsa takohet me […]

Derbi në gjysmëfinale të Kupës

Besa Famgas e Prishtina do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Kështu është vendosur në shortin e tërhequr të shtunën në lokalet e FHK-së.Bëhet fjalë për dy skuadrat kryesore aktualisht në Superligë dhe që synojnë Kupën e Kosovës. Në gjysmëfinalen tjetër takohen Deçani e Kastrioti i Ferizajt. […]