Në Rahovec derbi për vend të tretë

Një ndeshje me shumë peshë në garën për pozitën e tretë zhvillohet në kuadër të xhiros së 24-t të Superligës A të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Të shtunën nga ora 19:30 në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec përballen Rahoveci dhe Trepça. Rahoveci e ka mbajtur për disa javë pozitën e tretë, por Trepça […]

Përballje ferizajase në Superligën e hendbollisteve

Ferizaj – Kastrioti pritet të jetë ndeshja më interesante e javës së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Kjo ndeshje luhet të shtunën nga ora 17:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.Ferizaj aktualisht renditet i katërti, por ka synime për pozitë më të mirë. I ka 28 pikë. Ndërkohë Kastrioti […]

Prishtina nuk lejon befasi, fiton në Rahovec

Prishtina nuk ka lejuar befasi në xhiron e 23-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të enjten mbrëma në palestrën “Mizahir Isma”, Prishtina fitoi ndaj Rahovecit me rezultat 37:29. Vendasit ishin në epërsi në pjesën e parë, saktësisht deri në minutën e 27-të, kur rezultati ishte 14:13. Por më pas mysafirët shënuan tre gola […]