Prishtina fiton në Gjakovë, Samadrexha merr pikët ndaj Jusuf Gërvallës

Të mërkurën u luajtën dy ndeshjet e para të javës së 20-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.Prishtina ka fituar në Gjakovë ndaj Shqiponjës me rezultat bindës, 46:23. Alma Nivokazi i shënoi 12 gola për Prishtinën, ndërsa 9 i kishte Shkurta Mehmeti.Te Shqiponja më efikasja ishte Elma Hoda me 13 gola.Në […]

Nesër Kuvendi i Punës i FHK-së

Të enjten (nesër) mbahet Kuvendi i rregullt i Punës i Federatës së Hendbollit të Kosovës. Kuvendi mbahet nga ora 17:00 në ambienetet e Hotel Internacional Prishtina.FHK-ja ka bërë të gjitha përgatitjet për Kuvend, që është i hapur edhe për palë të tjera të interesit, duke përfshirë edhe gazetarët.Në Kuvend do të diskutohen dhe do të […]