Vëmendja në Mitrovicë

Në mesjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Vëmendja do të jetë në Mitrovicë ku takohen Trepça dhe Prishtina. Kjo ndeshje luhet të mërkurën nga ora 20:00. Dy skuadrat me traditë kanë luajtur ndeshje të forta këtë edicion dhe njëjtë pritet të jetë […]

Grumbullohet Kombëtarja U16, vajzat të lumtura për përvojën që do ta fitojnë

Të martën në Ferizaj është grumbulluar Kombëtarja U16 e Kosovës në hendboll (vajzat). Nën urdhrat e trajnerit Granit Sahiti, hendbollistet tona të reja menjëherë të martën kanë zhvilluar stërvitjen e parë në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj.Kombëtarja U16 do të ushtrojë në Ferizaj deri në fundjavë, ndërsa më 17 prill planifikohet udhëtimi për në Podgoricë […]