Hendbollistet i luajnë ndeshjet e xhiros së fundit të stinorit të rregullt

Të shtunën janë katër ndeshje të javës së 22-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencën e femrave. Është kjo xhiroja e fundit e stinorit të rregullt. Menjëherë në mesjavë fillon plejofi, përkatësisht faza përcaktuese e kampionatit për titull.Skuadrat e kreut nuk pritet të kenë telashe për të fituar ndeshjet e fundit.Shqiponja – Ferizaj […]

Xhiroja e fundit vendos për pozitën e tretë

Të shtunën e të dielën luhen ndeshjet e javës së 28-të në Superligën A të Kosovës në hendboll. Është kjo xhiroja e fundit e Superligës A. E hapur ka mbetur gara për pozitën e tretë, të cilën e kërkojnë dy skuadra. Aktualisht e treta është Trepça me 31 pikë, ndërsa Rahoveci mban pozitën e katërt […]

Ferizajaset fitojnë ndeshjen e mbetur

Në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj të enjten është luajtur ndeshja e mbetur e javës së 12-të të Superligës së hendbollisteve në mes të Vëllaznimit dhe Kastriotit. Fitore ka shënuar Kastrioti me shifrat 36:25.Pas 30 minutave, rezultati ishte 17:7 për ferizajaset.Ermira Saliu e Verona Muhaxheri ishin më efikaset te Kastrioti me nga 7 gola. 6 […]

12 gola të Rudarit në fitoren e Kastriotit

Aldi Rudari ka shënuar 12 gola derisa Kastrioti ka fituar pikët në ndeshjen e luajtur në shtëpi. Kastrioti të enjten mbrëma në palestrën “Bill Clinton” e mposhti Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat 37:32. Pas pjesës së parë rezultati ishte 21:15. Ndeshja i takonte javës së 27-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Ishte kjo […]