Të enjten fillon plejofi, në kryeqytet pritet ndeshje interesante

Në kampionatin e Kosovës në hendboll (meshkujt) të enjten fillon faza e tretë e garave. Pas edicionit të rregullt në Superligë dhe Superligës A, koha është për plejof, përkatësisht për fazën vendimtare në luftë për titull të kampionit.Prej orës 20:00 luhet gjysmëfinalja e parë e plejofit në mes të Besa Famgas dhe Rahovecit. Ndonëse Besa […]