Ferizaj barazon rezultatin me Prishtinën, finalisti caktohet në kryeqytet

Ferizaj e ka mposhtur Prishtinën për ta barazuar në 1:1 rezultatin në serinë gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Të shtunën pasdite në palestrën “Bill Clinton”, Ferizaj fitoi me rezultat 33:28. Pesë gola ishte dallimi edhe pas pjesës së parë, 18:13. Ferizaj ishte vazhdimisht në epërsi në pjesën e parë. Epërsia shkoi […]

Istogu eliminon kampionen, kalon në finale

Istogu është finalisti i parë i plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Istogu të shtunën pasdite fitoi ndaj Vushtrrisë me rezultat bindës, 31:19. Kështu, Kosova do të ketë kampion të ri te hendbollistet. Vushtrria e ka fituar titullin vitin e kaluar, por këtë herë është ndalur në gjysmëfinale të plejofit.Istogu […]

Përvojë shumë e rëndësishme e hendbollisteve të reja në Kampionatin Mesdhetar

Kombëtarja U16 e Kosovës në hendboll (vajzat) të shtunën e ka luajtur ndeshjen e fundit në kuadër të Kampionatit Mesdhetar që po mbahet në Podgoricë të Malit të Zi. Për plasman përfundimtar (7-8), vajzat tona luajtën me Greqinë, të cilën e kishin mposhtur më herët. Por këtë herë greket shfaqën pak më shumë dhe fituan […]