Vëllaznimi fiton ndeshjen e mbetur, Samadrexha në plejaut

Vëllaznimi e ka fituar ndeshjen e mbetur të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të hënën pasdite skuadra gjakovare fitoi në udhëtim ndaj Samadrexhës me rezultat 23:21. Kështu Vëllaznimi e përfundon kampionatin në pozitën e shtatë me 17 pikë. Samadrexha përfundon në vendin e nëntë me 13 pikë dhe do të […]

Çifti Maloku nis rrugëtimin ndërkombëtar

Albion Maloku e Avdullah Maloku vlerësohen prej gjyqtarëve perspektiv në hendbollin kosovar. Dyshja Maloku javën e kaluar ka pasur një përvojë shumë të rëndësishme. Ata ishin pjesë e Kampionatit Mesdhetar për hendbollistet deri 16 vjet që u mbajt në Podgoricë të Malit të Zi. Dy gjyqtarët tanë me të ardhme, kanë drejtuar plot pesë ndeshje […]