Fillon liga e pionierëve

Në fundjavë fillon gara në ligën e pionierëve në hendboll, për djem dhe vajza.Ndeshjet e para zhvillohen në Ferizaj e në Klinë, të shtunën. Grupi A në të dy konkurrencat garon fillimisht në Ferizaj. Prej orës 10:00 është takimi i vajzave Kastrioti – Vushtrria, ndërsa prej orës 11:00 luajnë Prishtina e Ulpiana (vajzat). Më pas […]

Të shtunën luhen ndeshjet e plejautit

Të shtunën do të përcaktohen skuadrat e fundit që do të luajnë edicionin e ardhshëm në Superligën e Kosovës në hendboll në të dy konkurrencat. Ndeshjet përcaktuese, përkatësisht të plejautit do të zhvillohen në Istog. Prej orës 13:00 është ndeshja e plejautit te hendbollistet. Takohen Samadrexha dhe KEK-u. Samadrexha përfundoi e nënta në Superligën e […]

Besa për të vazhduar dominimin, Prishtina për kthesën e madhe

Besa Famgas e Prishtina janë në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Skuadra që shënon dy fitore apo që fillimisht shënon një fitore e një barazim, shpallet kampione. Ndeshja e parë finale luhet të shtunën mbrëma nga ora 20:30 në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Besa Famgas gjatë stinorit të rregullt nuk […]

Istogu nikoqir i finales së parë të hendbollisteve

Të shtunën mbrëma zhvillohet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Nga ora 20:30 në palestrën e qytetit në Istog takohen Istogu e Ferizaj. Pritet atmosferë e bukur sportive dhe numër i madh i shikuesve. Po ashtu pritet lojë e fortë dhe cilësore.Istogu gjatë stinorit […]

Suzana Ujkaj vazhdon për një vit kontratën me klubin francez

Reprezentuesja e Kosovës në hendboll, Suzana Ujkaj (Ujkiq) do të luaj në Francë edhe në edicionin e ardhshëm, 2022/2023. Pivoti Ujkaj së fundi e ka vazhduar për një vit kontratën me skuadrën Yutz. Me kontratën e re, Ujkaj do të jetë te Yutzi deri në korrik të vitit 2023. Te klubi francez i kategorisë së […]