Katër skuadrat e hendbollisteve synojnë vendin në finale

Turneu final i Kupës së Republikës së Kosovës fillon me ndeshjet gjysmëfinale të hendbollisteve. Të shtunën prej orës 14:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj, takohen Istogu e Prishtina. Është kjo gjysmëfinalja e parë. Istogu ka fituar titullin e kampionit, duke qenë i pandalshëm në Superligë. Tani istogaset e synojnë edhe Kupën e Kosovës, të […]

Dy gjysmëfinale të forta te hendbollistët

Besa Famgas ka kompletuar një kampionat plotësisht të suksesshëm. I ka fituar të gjitha ndeshjet dhe e ka fituar titullin e kampionit, duke vazhduar kështu dominimin në Superligën e Kosovës në hendboll.Skuadra pejane kërkon suksesin edhe në garat për Kupën e Kosovës. Turneu final i Kupës zhvillohet të shtunën e të dielën në qytetin e […]

Radha e cilës skuadër për ta fituar Kupën e Kosovës?

Istogu është fitues aktual i Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Istogu e fitoi vjet Kupën, që ishte hera e tretë për këtë skuadër. Kupës së Kosovës, istogaset iu gëzuan edhe në vitin 2018 e po ashtu në vitin 2019. Vushtrria ishte fituese në vitin 2020, ndërsa Prishtina në vitet […]

Kupa e Kosovës me histori të lavdishme

Besa Famgas, Prishtina, Kastrioti e Deçani janë skuadrat që kanë mbetur në garë për Kupën e Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Ndeshjet gjysmëfinale, Deçani – Kastrioti (18:00), Prishtina – Besa Famgas (20:00), zhvillohen të shtunën në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj. Te të gjitha këto skuadra janë të vetëdijshëm për historinë […]