Barça në finale të Championsit

Aleix Gomez ishte i pandalshëm në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Final 4 të Ligës së Kampionëve në hendboll. Ai e udhëhoqi Barcelonën drejt fitores 34:30 ndaj skuadrës gjermane, Kiel. Gomez i realizoi plot 12 gola në ndeshjen e luajtur të shtunën mbrëma në Lanxess Arena në Koln, në praninë e 19 mijë e 250 […]

Samadrexha kompleton gjysmëfinalen

Samadrexha është gjysmëfinalisja e fundit në Ligën e Pioniereve të Kosovës në hendboll. Në çerekfinale, të shtunën në Gjakovë, Samadrexha e mposhti skuadrën Jusuf Gërvalla me rezultat 30:26. Ishte kjo njëherit çerekfinalja më e përafërt. Pas pjesës së parë samadrexhaset kishin vetëm një gol epërsi, 10:9. 20:17 ishte rezultati pas pjesës së dytë, ndërsa në […]

Hendbollistet e Ferizajt në gjysmëfinale të Ligës së Pioniereve

KHF Ferizaj ka shënuar fitore bindëse për të zënë vend në gjysmëfinale të Ligës së Pioniereve. Të shtunën në Gjakovë, Ferizaj fitoi ndaj Deçanit me rezultat 32:23. Dy pjesët e para ishin më të barabarta (9:6, 19:15), por në pjesën e tretë dallimi ishte më i madh. Olsa Hoxha e Sumea Sadiku shënuan nga 8 […]

Shqiponja kalon Kastriotin, takohet me Prishtinën në gjysmëfinale

Vend në gjysmëfinale të Ligës së Pioniereve ka bërë edhe Shqiponja e Gjakovës. Në ndeshjen çerekfinale, të shtunën paradite në Gjakovë, Shqiponja e mposhti Kastriotin e Ferizajt. Ndeshja përfundoi me rezultat 30:24 në të mirë të Shqiponjës. Pjesa e parë ishte më e përafërt. Përfundoi 9:6 për gjakovaret. Pas pjesës së dytë rezultati ishte bindës, […]

Prishtina mposht Vëllaznimin për vend në gjysmëfinale

Hendbollistet e reja të Prishtinës kanë shënuar fitore ndaj Vëllaznimit të Gjakovës për të bërë vend në gjysmëfinale të Ligës së Pioniereve. Të shtunën në Gjakovë, Prishtina e mposhti Vëllaznimin me rezultat 35:27. Dallimi i madh u bë në pjesën e parë që përfundoi 15:6 për prishtinaset. Pjesa e dytë përfundoi 26:18, derisa epërsia bindëse […]

Kielce, finalisti i parë i Ligës së Kampionëve

Një ndeshje shumë interesante kanë zhvilluar Telekom Veszprem (Hungari) dhe Lomza Vive Kielce (Poloni) në gjysmëfinalen e parë të FINAL 4 të Ligës së Kampionëve në hendboll. Fitore shënoi Kielce me rezultatin 37:35. Madje te fitorja dhe vendi në finale, Kielce arriti me përmbysje të rezultatit. Pas pjesës së parë Veszpremi ishte në epërsi me […]