Në kampin e FHK-së edhe trajneri i suksesshëm Ibish Thaqi

Trajneri i suksesshëm kosovar, Ibish Thaqi, ka qëndruar të enjten për vizitë në kampin veror që Federata e Hendbollit e Kosovës e ka organizuar në Gjakovë. Thaqi zejen e trajnerit e kryen në Austri, ku ka pasur karrierë të suksesshme edhe si lojtar. Ai së fundi udhëhoqi skuadrën Krems drejt titullit të kampionit. Tashmë ka […]

Yjet e Kosovës vizitojnë kampin në Gjakovë

Tri prej lojtareve kryesore të Kombëtares së Kosovës në hendboll, Marigona e Arlinda Hajdari si dhe Mirela Gjikokaj, kanë qëndruar të enjten për vizitë në kampin veror të FHK-së që po mbahet në Gjakovë. Mirela, Arlinda e Marigona ishin të shoqëruara nga selektori Agron Shabani. Selektori Shabani dhe yjet e Kosovës kanë parë nga afër […]

Selektori Qerimi mbajti kamp me hendbollistet e reja në Ferizaj

Selektori i Kosovës në hendboll (meshkujt), Bujar Qerimi, jep kontributin e tij për zhvillimin e hendbollit tonë në forma të ndryshme. Legjenda e hendbollit tonë javën e kaluar ka mbajtur një kamp me hendbollistet e reja në qytetin e Ferizajt. Kampi, gjatë të cilit janë organizuar stërvitje të shumta, është mbajtur në bashkëpunim me klubet […]