Kastrioti në raundin e parë, Besa Famgas e Rahoveci në të dytin

Tri skuadra kosovare të hendbollistëve do të garojnë në Kupën Evropiane në edicionin 2022/2023. Kampioni, Besa Famgas, dhe Rahoveci startojnë prej raundit të dytë. Ndërsa Kastrioti i Ferizajt starton prej raundit të parë. Kastrioti është bartës në shortin për raundin e parë, që tërhiqet më 19 korrik. Ndeshjet e raundit të parë luhen më 10/11 […]

Istogu e Ferizaj në Kupën Evropiane

Federata e Hendbollit e Kosovës do t’i ketë dy skuadra në edicionin 2022/2023 të Kupës Evropiane në konkurrencë të femrave. Kupa Evropiane (EHF European Cup), është niveli i tretë kontinental, pas Ligës së Kampionëve dhe Ligës Evropiane. Në mesin e 59 skuadrave që do të garojnë në Kupën Evropiane janë edhe kampioni i Kosovës, Istogu […]

Edhe një fitore e madhe e hendbollistëve

Hendbollistët tanë e kanë fituar edhe ndeshjen e dytë në kuadër të Kupës Botërore Universitare. Të martën mbrëma në palestrën “1 Tetori” në Prishtinë, ekipi i Universitetit të Prishtinës fitoi ndaj ekipit të universitetit portugez “Aveiro” me rezultat 32:29. Ndeshja ishte interesante e cilësore, ndërsa më shumë kanë shfaqur djemtë tanë. Të hënën, hendbollistët e […]

Fitore e thellë e hendbollisteve tona

Hendbollistet e Universitetit të Prishtinës kanë shënuar fitore të thellë dhe të rëndësishme në ndeshje me ekipin universitar të Kroacisë, “University North”. Të martën pasdite në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, hendbollistet tona fituan me rezultatin 32:18. Ekipi ynë universitar ka dominuar plotësisht dhe si rezultat u shënua fitorja e lartë. Pas pjesës së parë […]