Kosova U20 niset për në Bullgari

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll (meshkujt) ka përfunduar fazën përgatitore në Gjakovë. Faza përgatitore është vlerësuar e suksesshme, ndërsa 20-vjeçarët sonte udhëtojnë për në Bullgari, ku do të paraqiten në Kampionatin Evropian të Divizionit B. Kryetrajneri Taib Kabashi është i kënaqur me punën e bërë gjatë përgatitjeve në Gjakovë. Kabashi ka përsëritur se grupi […]

Hendbollistet e UP-së në gjysmëfinale të Kupës Universitare

Hendbollistet e Universitetit të Prishtinës janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës Botërore Universitare që po mbahet në kryeqytetin tonë. Në gjysmëfinale, të premten prej orës 13:00, hendbollistet tona takohen me ekipin e “Korea National Sport University” nga Koreja e Jugut. Hendbollistet e UP-së të enjten luajtën ndeshje në kuadër të raundit të dytë, përkatësisht çerekfinales. […]

Kombëtarja U18 fillon përgatitjet për Evropian

Hendbollistët e Kombëtares U18 të Kosovës mblidhen të premten (13:00-14:00) në Gjakovë Hotel Apollonia , ku do të përgatiten për Kampionatin Evropian të Divizionit B. Hendbollistet tanë do të luajnë në Evropianin që mbahet në Letoni prej 8 deri më 14 gusht. Kosova është në grupin A së bashku me Maqedoninë e Veriut, Letoninë dhe […]