Kombëtarja U20 pëson humbjen e dytë në Bullgari

Hendbollistët e Kombëtares U20 të Kosovës kanë luajtur të dielën ndeshjen e dytë në kuadër të Kampionatit Evropian, Divizioni B, që po mbahet në Varna të Bullgarisë. Kombëtarja jonë është takuar me Maqedoninë e Veriut dhe ka pësuar me rezultat të lartë, 51:29. Thuajse asgjë nuk ka funksionuar në lojën tonë dhe si rezultat i […]

Hendbollistët tanë fitojnë Kupën Botërore Universitare

Hendbollistët e Universitetit të Prishtinës e kanë fituar Kupën Botërore Universitare që të dielën përfundoi në Prishtinë.Në finalen dramatike dhe shumë të bukur, hendbollistët tanë kanë fituar ndaj universitetit të Koresë së Jugut me rezultatin 33:30. Ndeshja u luajt në atmosferë të shkëlqyeshme para rreth 1500 shikuesve në palestrën “1 Tetori”. Prezent ishte edhe kryeministri […]

Ekipet e UP-së luajnë sot për medalje

Sot është ditë e fundit e Kupës Botërore Universitare në hendboll. Ndeshjet për vend të tretë dhe ndeshjet finale luhen në palestrën “1 Tetori”, ndërsa paraqiten edhe dy ekipet e Universitetit të Prishtinës. Fillimisht hendbollistet tona prej orës 13:00 luajnë për vend të tretë me universitetin që përfaqëson Çekinë. Finalja e hendbollisteve luhet prej orës […]