Quni fiton përballjen me shqiptarët e shumtë të Kreuzlingenit

Shumë hendbollistë të Kosovës ishin pjesë e ndeshjes në mes të Amicitia Zuerich dhe HSC Kreuzlingen, që u luajt të enjten në mbrëmje. Për Kreuzlingenin ishte ndeshja e parë në Superligën e Zvicrës në hendboll. Ndeshjen me rezultatin 33:24 e fitoi Amicitia. Kapiten i kësaj skuadre është pivoti i Kosovës, Luigj Quni. Ai shënoi pesë […]