Kolgeci takohet me kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama

Federata e Hendbollit e Kosovës po vazhdon përgatitjet për garën shumë me rëndësi, IHF Trophy, që muajin e ardhshëm mbahet në Prishtinë. Për koordinim sa më të mirë dhe me qëllim që IHF Trophy të jetë një organizim shembullor, të premten kryetari i Këshillit Organizativ të kësaj ngjarjeje, Edi Kolgeci, ka mbajtur takim me kryetarin […]

Istogu fillon me Samadrexhën, derbi Prishtina – Ferizaj

Me ndeshjen ndaj Samadrexhës, skuadra e Istogut e fillon mbrojtjen e titullit të kampionit të Kosovës në hendboll në konkurrencën e femrave. Ndeshja Istogu – Samadrexha luhet të shtunën nga ora 18:00. Skuadra e Istogut është favorite, por samadrexhaset do të japin më të mirën. Të shtunën luhen edhe dy ndeshje tjetra të xhiros së […]

Superliga fillon me ndeshje interesante

Ndeshje interesante dhe me rivalitet pritet të zhvillohen në javën e parë të edicionit 2022/2023 të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencën e meshkujve. Besa Famgas e nisë mbrojtjen e titullit në Mitrovicë, ku takohet me Trepçën. Ndeshja luhet të shtunën nga ora 17:30. Skuadra pejane llogaritet favorite, por mitrovicasit janë të vendosur të […]