Saraçini e Gjinovci në Konferencën e Presidentëve dhe në Kongresin e EHF-së

Drejtuesit e Federatës së Hendbollit të Kosovës, presidenti, Eugen Saraçini, dhe sekretari gjeneral, Izet Gjinovci, në fundjavë do të qëndrojnë në Luksemburg ku do të marrin pjesë në dy aktivitete të rëndësishme të Federatës Evropiane të Hendbollit. Të shtunën fillimisht do të mbahet Konferenca e Presidentëve e më pas edhe Kongresi i Jashtëzakonshëm i EHF-së. […]

Derbit në Pejë e në Vushtrri

Java e dytë e Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve vjen me derbi të tjerë. Besa Famgas – Kastrioti është ndeshja kryesore e së shtunës. Besa Famgas synon të vazhdojë me fitore dhe me dominim të plotë, por ferizajasit kanë shpallur synime të mëdha për këtë kampionat. Pasi Kastrioti u testua seriozisht […]

Vushtrria sfidon kampionin

Dy prej skuadrave kryesore në vitet e fundit në hendbollin kosovar takohen të dielën në Vushtrri. Bëhet fjalë për KHF Vushtrria e KHF Istogu që takohen në kuadër të xhiros së dytë të Superligës së hendbollisteve. Kjo ndeshje luhet nga ora 12:30 në palestrën në Vushtrri. Të dy skuadrat kanë shënuar fitore në xhiron e […]