Të hënën grumbullohen Kombëtaret U20 dhe U18

Të hënën hendbollistët e rinjë të Kombëtareve të Kosovës nisin grumbullimin në prag të paraqitjes në IHF Trophy për zonën e Evropës.Trajneri i Kombëtares U20, Arben Muqolli, dhe ai i Kombëtares U18, Verim Zherka, kanë shpallur listën e lojtarëve në të cilët llogaritin për kampionatin që mbahet prej 10 deri më 16 tetor në Prishtinë.IHF […]

Fitore të pritura për Prishtinën e Kastriotin

Të shtunën janë luajtur dy ndeshje në Superligën e hendbollisteve. Në kuadër të javës së dytë kampionale, Prishtina ishte mysafire e Shqiponjës në Gjakovë, ndërsa Kastrioti e priti Jusuf Gërvallën në Shtime. Dhe skuadrat favorite nuk kanë lejuar befasi. Prishtina fitoi ndaj Shqiponjës me rezultatin 38:34, për të dëshmuar edhe njëherë që synon shumë këtë […]

Besa bindëse në derbi, Prishtina pa telashe në Podujevë

Të shtunën janë luajtur dy ndeshjet e para të xhiros së dytë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Në palestrën “Karagaçi” në Pejë u zhvillua derbi i xhiros. Besa Famgas ka shënuar fitore të thellë ndaj Kastriotit të Ferizajt, që megjithatë nuk sfidoi seriozisht kampionen. 31:18 ishte rezultati në fund në të mirë të […]

FHK-ja prek nivele të reja, merr të drejtën e organizimit të Evropianit U19

Federata e Hendbollit e Kosovës vazhdon të ketë besimin maksimal të IHF-së dhe EHF-së. Pasi nga IHF-ja mori të drejtën e organizimit të IHF Trophy për hendbollistët U18 dhe U20, Federata e Hendbollit të Kosovës të shtunën mori të drejtën e organizimit të Kampionatit Evropian për hendbollistet deri 19 vjet. Ky Evropian do të mbahet […]

Vdiq trajneri i KH Vushtrrisë, Andon Boshkovski

Të premten ka vdekur trajneri i klubit të hendbollit Vushtrria, Andon Boshkovski. Trajneri i njohur nga Maqedonia e Veriut kishte marrë drejtimin e KH Vushtrrisë më 17 shkurt të këtij viti. E kishte udhëhequr skuadrën vushtrriase drejt titullit të kampionit në Ligën e Parë dhe dha kontribut që Vushtrria të formojë skuadër me synime në […]