Prishtina fiton derbin me Vushtrrinë

Ndeshja mes Prishtinës dhe Vushtrrisë e ka arsyetuar epitetin e derbit të xhiros së tretë të Superligës së Kosovës në hendboll. Në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë u zhvillua ndeshje e fortë dhe interesante. Pas pjesës së parë të barabartë, në pjesën e dytë më shumë shfaqi Prishtina që fitoi në fund me […]

Fitore me rezultat të ngushtë për Istogun e Ferizajn

Me ndeshjen Jusuf Gërvalla – Ferizaj është hapur xhiroja e tretë e Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Fitore me rezultat të ngushtë, 30:28, ka shënuar skuadra mysafire, Ferizaj. Ashtu si pritej, deçanaset kanë bërë përpjekje maksimale për t’i rezistuar Ferizajt dhe rezultati në fund ishte i ngushtë. Rezultati ishte i përafërt edhe në ndeshjen […]