Reprezentuesit i luajnë ndeshjet e fundit para grumbullimit me Kosovën

Kombëtarja e Kosovës është grumbulluar të shtunën për ndeshjet e javës së ardhshme me Malin e Zi dhe me Slloveninë. Janë ndeshjet e para të kualifikimeve për Euro 2024. Derisa në Superligën tonë nuk ka pasur ndeshje për shkak të angazhimit të lojtarëve në ekipet kombëtare – A, U20 dhe U18 – hendbollistët e Kombëtares […]

Vushtrria nuk lejon befasi, fiton pikët në Gjakovë

Hendbollistet e Vushtrrisë nuk kanë lejuar befasi të shtunën. Ato kanë fituar ndaj Vëllaznimit në Gjakovë me rezultat 32:27. Ndeshja i ka takuar xhiros së katërt në Superligën e Kosovës në hendboll. Vëllaznimi në xhiron e kaluar fitoi ndaj Prishtinës dhe ka synuar fitore edhe ndaj Vushtrrisë. Por skuadra vushtrriase ka shfaqur më shumë për […]

Ferizaj pëson humbje në ndeshjen e parë

KHF Ferizaj e ka luajtur të shtunën pasdite ndeshjen e parë të raundit të dytë të Kupës Evropiane. Skuadra ferizajase është mposhtur nga skuadra polake KPR Gminy Kobierzyce me rezultat 47:21. Pas pjesës së parë rezultati ishte 23:5 për ekipin polak. Ndeshja është luajtur në Kobierzyce të Polonisë, ku luhet edhe takimi tjetër, të dielën. […]