Great Britain and Bulgaria to open 2022 IHF Trophy

Handball player wearuing number 7 shooting at goal

The 2022 IHF Trophy championship for the European zone is set to begin on Tuesday, in Prishtina. The schedule of matches has already been confirmed. The IHF Trophy for Europe is held for youth (U18) and junior (U20) handball players. The matches will be played at the Palace of Youth and Sports in Prishtina. Great […]

Zherka: Ndeshja me Bullgarinë, shumë e rëndësishme

Side profile of Verim Zherka looking on during a match

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll e luan të martën ndeshjen e parë në IHF Trophy për zonën evropiane. Prej orës 18:00 në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, Kosova U18 përballet me Bullgarinë.Kosova U18 e kërkon vendin e parë në këtë ngjarje, që mundëson avancim në fazën ndërkontinentale. Fituesi i fazës ndërkontinentale kualifikohet në Botëror. […]

Kombëtarja përfundon përgatitjet në Prishtinë, nesër udhëtimi për në Podgoricë

Të hënën mbrëma Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para udhëtimit për në Podgoricë. Udhëtimi për në kryeqendrën e Malit të Zi bëhet të martën në mëngjes.Të mërkurën nga ora 18:00 është ndeshja Mali i Zi – Kosova. Është ndeshja e parë e kualifikimeve për Euro 2024. Atmosfera në stërvitjen […]

Me ndeshjen Britania e Madhe – Bullgaria fillon IHF Trophy

Të martën (nesër) fillon kampionati i rëndësishëm IHF Trophy për zonën evropiane. Tashmë është konfirmuar edhe orari i ndeshjeve.IHF Trophy për Evropë mbahet për hendbollistët e rinj (U18) dhe ata juniorë (U20). Ndeshjet do të luhen në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.Gara hapet me ndeshjen e Kombëtareve U20 mes Britanisë së Madhe dhe […]