Kosovo claims second victory

Kosovo’s national u18 handball team claimed their second victory in the IHF Trophy for the European zone, on Friday at the Palace of Youth in Prishtina. The home team defeated Great Britain 17:15, in a low-scoring encounter. Kosovo built an early lead from the start of the match, but Great Britain fought back putting sustained […]

Bulgaria and Kosovo with big wins on Day 4

Bulgaria and Kosovo u20 national handball teams both picked up big wins, on day 4 of the 2022 IHF Trophy Europe competition, at the Palace of Youth on Friday. First, Bulgaria defeated Andorra 46:23, then Kosovo followed with a 44:28 win over Malta. The wins are consolation only for the teams though, as Great Britain’s […]

Fitore e thellë e Kosovës U20 ndaj Maltës

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll e ka shënuar edhe një fitore në IHF Trophy për zonën evropiane. Të premten mbrëma në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, Kosova U20 fitoi ndaj Maltës me rezultatin 44:28. Cilësia ishte dukshëm në anën e hendbollistëve kosovarë që në fund shënuan fitore të thellë. Për Kosovën U20 është fitorja […]

KHF Istogu i gatshëm për ndeshjet evropiane

KHF Istogu në fundjavë i luan dy ndeshjet e raundit të dytë të Kupës Evropiane në hendboll (EHF European Cup). Në palestrën e tij, Istogu e pret Çairin e Shkupit. Të dy ndeshjet luhen në Istog dhe skuadra e drejtuar nga Faruk Shala pret të përfitoi nga ky fakt. Palestra pritet të mbushet me shikues […]

Kosova U18 shënon fitore ndaj Britanisë së Madhe

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll e ka shënuar fitoren e dytë në IHF Trophy për zonën evropiane. Të premten pasdite në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, Kosova U18 fitoi ndaj Britanisë së Madhe me rezultat 17:15. Ndeshja ishte e fortë, sidomos në mbrojtje, ndërsa këtë e dëshmon edhe numri i golave të shënuar. Olsi […]

KHF Istogu i gatshëm për ndeshjet evropiane

KHF Istogu në fundjavë i luan dy ndeshjet e raundit të dytë të Kupës Evropiane në hendboll (EHF European Cup). Në palestrën e tij, Istogu e pret Çairin e Shkupit.Të dy ndeshjet luhen në Istog dhe skuadra e drejtuar nga Faruk Shala pret të përfitoi nga ky fakt. Palestra pritet të mbushet me shikues dhe […]

Selektori Qerimi: Jemi të mobilizuar për të dhënë maksimumin

Kombëtarja e Kosovës në hendboll po përgatitet për ndeshjen e së dielës ndaj Sllovenisë. Ndeshja luhet nga ora 19:30 në Pallatin e Rinisë në Prishtinë. Selektori Bujar Qerimi po përgatit ekipin që të jetë në gjendjen më të mirë në ndeshjen ndaj sllovenëve. “Ndaj Malit të Zi ka pasur elemente të mira, por edhe lëshime […]

Kombëtarja i kthehet ndeshjes me Slloveninë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll është kthyer të enjten nga Podgorica. Në mbrëmje lojtarët e Kombëtares A përkrahën nga afër lojtarët e Kombëtares U20 që shënuan fitore në kuadër të IHF Trophy. Të premten Kombëtarja jonë fillon përgatitjet për ndeshjen e së dielës me Slloveninë. Sllovenia të enjten luajti ndeshjen e parë në kualifikimet për […]