Lladrovci i pakalueshëm për fitoren e Trepçës në derbi

Portieri Meriton Lladrovci ka shfaqur formë të lartë të shtunën mbrëma në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec. Dhe ishte më meritori për fitoren e Trepçës në ndeshjen e fortë dhe shumë dramatike ndaj Rahovecit. Trepça fitoi me një gol dallim, 25:24. Ndeshja Rahoveci – Trepça i ka takuar javës së pestë të Superligës së hendbollisteve. […]

Vushtrria fiton derbin

Vushtrria e ka fituar derbin e javës së pestë në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”, Vushtrria fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt me rezultatin 26:24. Vushtrriaset e hapën ndeshjen më mirë dhe deri në fund të pjesës së parë krijuan epërsi prej shtatë golash. Por ferizajaset nuk […]