Mirela Gjikokaj në formë të lartë, premton maksimumin ndaj Ishujve Faroe

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjet e javës së ardhshme me Ishujt Faroe. Mirela Gjikokaj është një prej lojtareve që në Kombëtare ka ardhur pas formës së lartë që e shfaqi në nivel klubesh. Mirela po luan për Follon në Norvegji, ndërsa nuk ka ende humbje këtë edicion. Follo po lufton […]

Rahoveci shkruan tjetër kapitull historik

Klubi i hendbollit Rahoveci po prek nivele gjithnjë e më të larta. Falë organizimit të mirë, Rahoveci është shndërruar në skuadër pretendente në Superligën e Kosovës në hendboll. Dhe në fundjavë Rahoveci do të kalojë në nivel tjetër. Për herë të parë kjo skuadër do të luaj në gara evropiane. Në kuadër të raundit të […]

Besa Famgas synon hapin para në garat evropiane

Përvoja e gjatë në gara evropiane i jep të drejtë kampionit kosovar, Besa Famgas, që ta synojë hapin tutje. Skuadra pejane të dielën e luan ndeshjen e parë evropiane për edicionin 2022/2023. Në kuadër të raundi të dytë të Kupës Evropiane (EHF European Cup), Besa luan me skuadrën finlandeze, IFK Handball Helsinki. Ndeshja e parë […]