Prishtina fiton derbin e zjarrtë në “Minatori”

Atmosferë e bukur është krijuar të shtunën mbrëma në palestrën “Minatori” në Mitrovicë. Rreth 700 shikues kanë përcjellë nga afër derbin mes Trepçës dhe Prishtinës. Derbin e zjarrtë dhe interesant e ka fituar skuadra prishtinase me rezultat 31:27.Prishtina ka shfaqur më shumë gjatë tërë ndeshjes si në mbrojtje ashtu edhe në sulm dhe në fund […]

Vushtrria fiton kryendeshjen me Ferizajn

Ferizaj e Vushtrria janë takuar të shtunën në derbin e xhiros së gjashtë në Superligën e hendbollisteve. Fitore me rezultat 28:27 kanë shënuar vushtrriaset.Vushtrria prej fillimit ishte në epërsi, ndërsa pjesa e parë përfundoi 16:14 për mysafiret. Edhe në pjesën e dytë Vushtrria ishte vazhdimisht në epërsi, ndërsa Ferizaj është afruar disa herë në një […]