Rahoveci i gatshëm për ndeshje të fortë në Çeki

Të shtunën prej orës 20:00 në Karvina – Nove Mesto në Çeki, Rahoveci e luan ndeshjen e dytë evropiane. Në kuadër të raundit të dytë të Kupës Evropiane për hendbollistë, Rahoveci takohet me kampionin e Çekisë, HCB Karvina.Për Rahovecin është kampanjë debutuese në skenën kontinentale. Ndërkohë Karvina ka përvojë shumë të gjatë në Evropë, duke […]

Kamp shumë i suksesshëm i Kombëtares U19

Hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës të premten e kanë përfunduar kampin, që është vlerësuar shumë i suksesshëm. Grumbullimi është mbajtur në Gjakovë, ndërsa hendbollistet tona kanë pasur program të ngjeshur prej të hënës e deri të premten. Kryetrajneri Granit Sahiti dhe trajnerja Fatmire Basholli janë shumë të kënaqur me punën dhe angazhimin e hendbollisteve […]

Kosova me paraqitje të madhe, fiton ndeshjen e parë me Ishujt Faroe

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë shfaqur ndeshje të madhe të enjten mbrëma në palestrën në Istog. Vajzat tona kanë fituar 27:24 ndaj Kombëtares së Ishujve Faroe. Ishte ndeshja e parë e raundit të parë kualifikues për Botërorin 2023. Ndeshja e dytë është menjëherë të shtunën nga ora 19:30. Edhe ndeshja e dytë luhet në […]