Besa vazhdon me fitore, Vëllaznimi fiton derbin

Besa Famgas ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në hendboll. Të shtunën mbrëma në Pejë, Besa e mposhti Trepçën me rezultat 33:27. Arbios Mushkolaj me 9 gola dhe Denis Shabanoviq me 7 ishin më efikasët te skuadra kampione, që nuk di për humbje këtë edicion. Te Trepça, Kushtrim Kastrati e Yasinne Benjouida i […]

Istogu, kampion vjeshtor

Istogu është kampion vjeshtor në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën, Istogu fitoi ndaj Vëllaznimit me rezultat 40:18. Kjo ndeshje i ka takuar xhiros së nëntë, të fundit për stinorin vjeshtor në elitën e hendbollit kosovar.Istogu i ka fituar të gjitha nëntë ndeshjet dhe udhëheq në tabelë me 18 pikë. Vëllaznimi është i […]