Ka përfunduar moduli i dytë i shkollimit për trajnerë

Këtë fundjavë ka vazhduar shkollimi i trajnerëve kosovarë, sipas RINCK Konventës. Shkollimi po bëhet në bashkëpunim me Akademinë Olimpike të Kosovës.Të shtunën e të dielën ka përfunduar modul i dytë, ndërsa moduli i tretë mbahet më 16, 17 dhe 19 dhjetor.Pjesëmarrësit janë të kënaqur me informatat që po i marrin, ndërsa ligjëruesit me angazhimin dhe […]

Vushtrria me fitore të madhe në Rahovec

Vushtrria ka shënuar fitore të madhe në kuadër të Superligës së Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma në Rahovec, Vushtrria e mposhti skuadrën vendase me rezultat 28:26. Ndeshja ishte e vlefshme për javën e 11-të. Pas fillimit të barabartë të ndeshjes, vushtrriasit nisën shkëputjen e lehtë dhe pas 30 minutave rezultati ishte 14:10 për mysafirët. […]

Besa mposhtet në Kroaci, e synon rikthimin në ndeshjen në Pejë

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, ka humbur ndeshjen e parë të raundit të tretë të Kupës Evropiane. Të dielën mbrëma në Zagreb, Besa u mposht nga MRK Sesvete me rezultat 31:23. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:10.Skuadra kroate e nisi më mirë ndeshjen dhe mbajti epërsi të lehtë në pjesën e parë. […]