FHK-ja i shpreh ngushëllime familjes Krasniqi

Federata e Hendbollit e Kosovës dhe familja kosovare e hendbollit e ka pritur me pikëllim njoftimin për vdekjen e gazetarit të njohur sportiv, Milaim Krasniqi. I ndjeri ishte prej emrave më të mëdhenj të gazetarisë sportive në Kosovë dhe kështu kontribuues në zhvillimin e sportit në vendin tonë. Zëri i tij i veçantë do të […]

Derbit në Prishtinë e Ferizaj

Dy ndeshje shumë interesante dhe të forta luhen të shtunën në kuadër të javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll. Nga ora 18:00 në Prishtinë takohen Prishtina e Besa Famgas. Pra, i pari me të dytin në tabelë. Besa Famgas udhëheq me 19 pikë, ndërsa Prishtina është e dyta me 16 pikë. Kampionia […]

Përmbyllet shkollimi për trajnerë

Prej të premtes (sot) e deri të dielën mbahet moduli i tretë i shkollimit bazik për trajnerë, sipas RINCK Konventës. Në modulet e kaluara është bërë punë e madhe dhe cilësire, ndërsa pjesëmarrësit janë ndarë shumë të kënaqur, ashtu si edhe ligjëruesit. Moduli i tretë mbahet të premten, të shtunën e të dielën. Nazim Myrtaj […]