Fitore bindëse e Kastriotit ndaj Llapit

Kastrioti i Ferizajt e ka përfunduar me fitore bindëse pjesën e rregullt të kampionatit në Superligën e Kosovës në hendboll.Të martën mbrëma në Ferizaj, në kuadër të javës së 18-të, Kastrioti e mposhti Llapin me rezultat 44:29.Mohamed Ali Arab shënoi dhjetë gola për Kastriotin, ndërsa tetë i kishte Hamdi Salihu. Tetë gola i shënoi edhe […]

Xhiroja e fundit e pjesës së rregullt, derbi në Mitrovicë

Ndeshja mes Kastriotit dhe Llapit e hap xhiron e 18-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje luhet të martën (sot) prej orës 19:00. Kastrioti është favorit i madh ndaj skuadrës llapjane. Xhiroja e 18-të është e fundit e pjesës së rregullt të kampionatit. Më pas Superliga ndahet në Superligën A, ku gjashtë […]