Trepça fiton bindshëm derbin me Vushtrrinë

Trepça e ka mbyllur me fitore pjesën e rregullt të kampionatit në Superligën e Kosovës në hendboll. Të enjten mbrëma në një ambient të bukur në “Minatori”, para rreth 1000 shikuesve, Trepça e mposhti Vushtrrinë me rezultat 37:26.Ishte ky derbi i xhiros së 18-të, të fundit për pjesën e parë të kampionatit.Ndeshje e barabartë u […]

Atmosferë e shkëlqyer te Kombëtarja U17

Atmosferë e shkëlqyer po mbretëron te Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll, që është e grumbulluar në Gjakovë.Kryetrajneri Mitat Ferati është shumë i kënaqur me përkushtimin dhe seriozitetin e vajzave.Të enjten, Kombëtarja kishte një ndeshje kontrolluese me skuadrën e Shqiponjës.Të shtunën mbrëma Kombëtarja udhëton për në Greqi, kurse të hënën e luan ndeshjen e parë […]