Kombëtarja U17 fiton një periudhë, por më pas mposhtet nga Mali i Zi

Kombëtarja U17 e Kosovës në hendboll (vajzat) e ka luajtur ndeshjen e tretë në kuadër të Kampionatit të 16-të Mesdhetar që po mbahet në Greqi.Të martën vajzat tona u përballën me Malin e Zi. Periudhën e parë, prej tri gjithsej, Kosova U17 e fitoi me rezultat 5:4 dhe kështu mori një pikë në renditje. Por […]

Nënshkruhet memorandumi me MKRS-në

Federata e Hendbollit e Kosovës dhe Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) të martën e kanë nënshkruar memorandumin e bashkëpunimit. Memorandumi është nënshkruar nga ministri për Kulturë, Rini dhe Sport, Hajrulla Çeku dhe presidenti i FHK-së, Eugen Saraçini. Presidenti Saraçini ka falënderuar ministrin Çeku dhe bashkëpunëtorët e tij për bashkëpunimin shumë korrekt. Memorandumi përcakton […]

Caktohen grupet për Evropianin në Prishtinë

Prej 8 deri më 16 korrik në Prishtinë mbahet Kampionati Evropian për hendbollistet deri 19 vjet.Shorti për këtë Evropian të Divizionit B u tërhoq të martën.Kosova U19 është në grupin A së bashku me Sllovakinë, Italinë, Finlandën dhe Britaninë e Madhe.Në grupin B janë Austria, Polonia, Letonia e Izraeli.Evropiani do të jetë një mundësi e […]

Kosova U17 në grup me Sllovakinë e Poloninë

Të martën është tërhequr shorti për Kampionatet Evropiane në hendboll për grupmosha të reja (vajzat) që mbahen në verë.Hendbollistet e Kosovës U17 do të paraqiten në Evropianin e Divizionit B në Ankara të Turqisë. Shorti ka përcaktuar që Kosova U17 të jetë në grupin B, së bashku me Sllovakinë, Poloninë, Finlandën e Bullgarinë. Grupi vlerësohet […]

Qerimi shpall listën për dy ndeshjet me Bosnjë-Hercegovinën

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Bujar Qerimi ka shpallur të martën listën me emrat e hendbollistëve në të cilët llogarit për dy ndeshjet me Bosnjë-Hercegovinën. Kombëtarja jonë e pret Bosnjë-Hercegovinën më 8 mars në Prishtinë, ndërsa ndeshja tjetër me boshnjakët është më 12 mars në Tuzlla. Kosova e Bosnjë-Hercegovina janë në Grupin 7 të kualifikimeve […]

Nëntë Kombëtare në Evropianin në Prishtinë, shorti sot

Prej 8 deri më 16 korrik në Prishtinë mbahet një prej Kampionateve Evropiane të grupmoshës U19 në hendboll (vajzat). Në Evropianin e Divizionit B në Prishtinë marrin pjesë nëntë ekipe kombëtare, ka njoftuar EHF-ja. Shorti tërhiqet të martën (sot) prej orës 11:00 në Vjenë. Në vazon e parë janë Sllovakia e Austria. Në vazon e […]