Jusuf Gërvalla barazon me Shqiponjën, Kastrioti fiton për një gol në Samadrexhë

Të shtunën u luajtën katër ndeshje të javës së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Njëra prej tyre nuk dha fitues.Në Deçan, Jusuf Gërvalla e Shqiponja e Gjakovës luajtën 27:27.Në pjesën e parë u shkëputën herë njëra e herë skuadra tjetër. Në pjesën e dytë rezultati ishte i përafërt deri në fund. Pas […]

Besa Famgas pa telashe ndaj Kastriotit

Besa Famgas nuk ka hasur në vështirësi për ta shënuar fitoren e radhës në Superligën A të Kosovës në hendboll. Të shtunën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa Famgas e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultat 40:27.Ndeshja i ka takuar xhiros së 22-të të kampionatit të Kosovës në hendboll.Skuadra pejane nisi furishëm dhe krijoi […]