Besa Famgas fiton derbin në kryeqytet

Besa Famgas është kthyer te fitorja në Superligën A të Kosovës në hendboll.Të enjten në kryeqytet, Besa e mposhti Prishtinën me rezultat 44:38.Ndeshja i ka takuar xhiros së 25-të të kampionatit të Kosovës.Në pjesën e parë në epërsi më shumë ishte skuadra vendase, që u shkëput deri në tri gola. Por Besa barazonte vazhdimisht dhe […]

Vushtrria shkëputet në pozitën e tretë

Vushtrria ka fituar përballjen me Kastriotin dhe është shkëputur në vendin e tretë në Superligën A.Tani i ka 25 pikë, dy më shumë se Prishtina e Rahoveci.Kastrioti mbetet i gjashti me 19 pikë.Kastrioti e Vushtrria luajtën të enjten mbrëma në Shtime, kurse vushtrriasit fituan me rezultar 32:27.Më efikasi te Vushtrria ishte Nemanja Drakuloviq me 9 […]

Kombëtarja humb ndeshjen e parë me Poloninë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (vajzat) ka pësuar humbje në ndeshjen e parë të fazës së dytë kualifikuese për Botërorin 2023.Në Bielsko-Biala, Polonia fitoi me rezultat 36:22.Në momente Kombëtarja jonë ka treguar lojë të mirë, por Kombëtarja nikoqire shfaqi më shumë. Përvoja dhe niveli se ku luajnë lojtaret, e bëri dallimin.Të mërkurën na pret ndeshja […]