Vushtrria fiton në Rahovec dhe siguron pozitën e tretë për plejof

Vushtrria e ka siguruar pozitën e tretë për plejofin në Superligën e Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma, Vushtrria fitoi derbin e xhiros së 27-të ( të parafundit) në Superligën A. E mposhti Rahovecin në palestrën “Mizahir Isma” me rezultat 31:27.Vushtrria është e treta me 29 pikë dhe në gjysmëfinale të plejofit do të luaj […]

Fitore bindëse e Vushtrrisë në Gjakovë

Hendbollistet e Vushtrrisë e kanë fituar bindshëm ndeshjen e xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës.Të dielën në Gjakovë, Vushtrria fitoi ndaj Shqiponjës me rezultat 37:23. Ishte kjo ndeshja e fundit e javës së 16-të.Që në pjesën e parë mysafiret u shkëputën, ndërsa fitorja e tyre në pjesën e dytë nuk u rrezikua asnjëherë.Burneta Rama […]