Istogu fiton ndeshjen e parë finale

Në palestrën e qytetit në Istog, në praninë e një numri të konsiderueshëm shikuesish, të premten mbrëma u luajt ndeshja e parë finale e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Hendbollistet e Istogut e kanë fituar bindshëm finalen e parë. Skuadra istogase fitoi ndaj Vushtrrisë me rezultat 37:24.Pas minutës së dhjetë Istogu nisi shkëputjen […]

Prce: Jemi gati të dëshmohemi si ekipi numër një

Trajneri i Besa Famgas, Nikola Prce, vlerëson se skuadra pejane është gati për ndeshjet finale të plejofit. Kampionia aktuale, Besa Famgas, në finale takohet me Trepçën.Ndeshja e parë është të shtunën mbrëma (19:00) në Pejë.Besa në edicionin e rregullt nuk kishte humbje. Përfundoi e para. Në gjysmëfinale të plejofit e kaloi lehtë Vushtrrinë.“Na pret një […]

Kabashi: Suksesi në garën për Kupë ka motivuar skuadrën tonë

Trepça të premten ka kompletuar përgatitjet për ndeshjen e parë të finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).Të shtunën prej orës 19:00, Trepça takohet me Besa Famgasin në Pejë.Trepça në gjysmëfinale e kaloi Prishtinën, ndërsa e ka fituar tashmë Kupën e Kosovës. Dhe suksesi në garën për Kupë e ka motivuar skuadrën […]

Sonte, finalja e parë

Sonte prej orës 20:00 në palestrën e qytetit në Istog zhvillohet ndeshja e parë finale e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Takohen Istogu dhe Vushtrria.Trajnerët e të dy skuadrave janë shprehur optimist para finales së plejofit, duke shprehur po ashtu respekt për ekipet rivale.Istogu në gjysmëfinale pas dy ndeshjeve e eliminoi Kastriotin, ndërsa […]