Albina Rugova: Presim ta festojmë në Vushtrri titullin e tretë

Skuadra e Istogut udhëton për në Vushtrri me synim për ta siguruar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll (femrat).Istogu e ka fituar bindshëm ndeshjen e parë finale, ndërsa gjatë gjithë edicionit ka vetëm fitore. Ndeshja e dytë e finales së plejofit luhet të mërkurën prej orës 19:00 në palestrën në Vushtrri. Përballë Istogut do […]

Burneta Rama: Jemi shumë të motivuara

Motivi te skuadra e Vushtrrisë është maksimal në prag të ndeshjes së dytë të serisë finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Ndeshjen e parë finale e ka fituar bindshëm skuadra e Istogut.Ndërkohë ndeshja e dytë luhet të mërkurën prej orës 19:00 në Vushtrri.Kapitenja e Vushtrrisë, Burneta Rama, ka theksuar se skuadra […]

Gjinovci e Kolgeci priten në takim nga drejtoresha e Pallatit të Rinisë

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci, dhe anëtari i bordit të FHK-së, Edi Kolgeci, të martën janë pritur në takim pune nga drejtoresha e Pallatit të Rinisë dhe Sportit, Mrika Gashi.Takimi ishte shumë konstruktiv, ndërsa drejtoresha Gashi u njoftua për aktivitetet e shumta të FHK-së, me theks të veçantë për […]