Magdeburgu e Kielce në finale të Ligës së Kampionëve

Janë zhvilluar të shtunën ndeshjet gjysmëfinale të “Final4” të Ligës së Kampionëve për hendbollistë. Ashtu si pritej, ndeshjet ishin shumë të forta e dramatike.Në gjysmëfinalen e parë u takuan Magdeburgu dhe Barcelona. Koha e rregullt dhe vazhdimet nuk dhanë fitues. Kështu finalisti u përcaktua me penallti. Me rezultatin e përgjithshëm 40:39, në finale kaloi Magdeburgu […]

Caktohen skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Pioniereve

Të shtunën në Gjakovë ka nisur Final8 i Ligës së Pioniereve të Kosovës në hendboll. Janë luajtur ndeshjet çerekfinale, ndërsa është treguar hendboll i mirë. Në skenë kanë dalë lojtare të reja me shumë potencial për të ardhmen.Çerekfinalja e parë ishte në mes të Samadrexhës dhe CLICK-ut. Samadrexha fitoi me rezultat 27:18. Elisa Krasniqi i […]