Finale dramatike, Magdeburgu është fitues i Ligës së Kampionëve

Magdeburgu është fitues i Ligës së Kampionëve në hendboll.Në finalen shumë dramatike, skuadra gjermane e mposhti Kielcen e Polonisë me rezultat 30:29. Ndeshja finale është vendosur pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt përfundoi 26:26. Finalja u zhvillua të dielën mbrëma në Keln të Gjermanisë para plot 20 mijë shikuesve.Për Magdeburgun është titulli i katërt evropian. […]

Samadrexha e Shqiponja në finale te pionieret

Samadrexha e Shqiponja janë skuadrat finaliste në Final8 të Ligës së Pioniereve. Të dielën në Gjakovë u luajtën gjysmëfinalet, ndërsa fillimisht Samadrexha fitoi ndaj Vushtrrisë me rezultat 23:17.Elisa Krasniqi i shënoi plot 14 gola për Samadrexhën, ndërsa gjashtë i kishte Aulona Maloku.Te Vushtrria nga gjashtë gola i shënuan Lumturije Beqiri dhe Halime Beqiri.Gjysmëfinalja e dytë […]