Besa Famgas në finale te pionierët

Besa Famgas është kualifikuar edhe në finalen e Ligës së Pionierëve të Kosovës në hendboll. Të dielën në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa e mposhti Istogun me dhjetë gola dallim, 21:11, në gjysmëfinalen e dytë.Amar Muqolli u shqua me efikasitet, duke i realizuar dhjetë gola për ekipin pejan. Jon Gashi e Ilir Istrefaj i shënuan […]

Deçani mposht Prishtinën, kalon në finale

Deçani ka kaluar në finale të Ligës së Pionierëve të Kosovës në hendboll. Të dielën në palestrën “Karagaçi” në Pejë njomakët deçanas fituan ndaj Prishtinës me rezultat 26:11.20 minutat e parë të ndeshjes ishin të barabartë, me Prishtinën që ishte para për një periudhë. Më pas Deçani nisi shkëputjen dhe arriti te fitorja bindëse.Bilall Mazrekaj […]