Kosova luan ndeshjen e parë në Lojërat Mesdhetare në rërë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll në rërë e ka zhvilluar ndeshjen me Italinë, të parën në grupin A të Lojërave Mesdhetare në Rërë “Heraklion 2023”.Ndonëse pësuan humbje 2:0 (22:12 pjesa e parë dhe 22:10 pjesa e dytë), djemtë tanë treguan paraqitje të mirë në pjesën e parë. Ishin disa herë në epërsi, 4:2, 8:6 dhe […]