Kosova pëson nga Spanja në çerekfinale

Ekipi i Kosovës në hendboll në rërë ka pësuar të hënën nga Spanja në kuadër të Lojërave Mesdhetare në rërë. Ndeshja Spanjë – Kosova ishte e vlefshme për çerekfinale të ngjarjes mesdhetare.Spanjollët, që kanë përvojë të gjatë e të suksesshme në hendbollin në rërë, shënuan fitore me 2:0 (28:12, 28:13).Kombëtarja jonë për herë të parë […]

Kosova i luan edhe dy ndeshje në Lojërat Mesdhetare në rërë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll në rërë i ka luajtur edhe dy ndeshje të dielën në kuadër të Lojërave Mesdhetare në rërë. Në Heraklion të Greqisë, djemtë tanë fillimisht u përballën me Kroacinë. Pësuan 2:0 (30:10, 26:12). Pasdite, Kombëtarja jonë luajti me Qipron dhe pësoi po ashtu 2:0 (20:11, 26:13). Në të dy ndeshjet në […]