Istogu synon trofeun e radhës, Ferizaj ka plane të tjera

Me shumë interes pritet ndeshja mes hendbollisteve të Istogut dhe atyre të Ferizajt. Istogu e Ferizaj takohen të shtunën prej orës 18:00 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë në ndeshjen për Superkupën e Kosovës.Ndeshja për Superkupë do të dëshmojë për forcën e skuadrave në kampionatin e ri, ndonëse kompletimi dhe komponimi i skuadrave do kohë. Istogu […]

Superkupa e Kosovës në 21 Plus

Ndeshjet e Superkupës së Kosovës në hendboll do të transmetohen direkt në RTV 21 Plus. Prej orës 18:00, të shtunën, është ndeshja e hendbollisteve mes KHF Istogut dhe KHF Ferizajt. Kurse prej orës 20.00 takohen hendbollistët e Besa Famgas dhe ata të Trepçës. Ndeshjet luhen në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, ndërsa atmosfera pritet të jetë […]

Drejtuesit e FHK-së morën pjesë në Kongresin e EHF-së

Presidenti i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini dhe sekretari i përgjithshëm, Izet Gjinovci, sot morën pjesë në punimet e Kongresit të 16-të të rregullt të Federatës Evropiane të Hendbollit. Në rend të ditës kishte pika të shumta, duke përfshirë ndryshimin e disa neneve në Statut dhe ndryshimin e disa rregulloreve.Gjatë qëndrimit në Bazel […]