Fitorja e parë për Vushtrrinë

Të premten është luajtur ndeshja e parë e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri, skuadra e Vushtrrisë e mposhti Kastriotin e Ferizajt me rezultat 30:25. Pas pjesës së parë rezultati ishte 17:13 për ekipin vushtrrias.Vushtrria javën e kaluar ishte mposhtur nga Ferizaj, por […]

Istogu e Ferizaj me ndeshje evropiane, në Superligë janë tri ndeshje

Hendbollistet e Istogut dhe ato të Ferizajt këtë fundjavë do të jenë të angazhuara në ndeshje evropiane, përkatësisht në ndeshje të xhiros së dytë të Kupës Evropiane.Kampioni aktual, Istogu, luan me skuadrën portugeze, 1MAIO. Të dy ndeshjet janë në Pejë, të shtunën e të dielën prej orës 18:00.Ndërkohë Ferizaj luan ndaj skuadrës nga Izraeli, Maccabi […]

Prishtina – Kastrioti, kryendeshja e javës

Prishtina – Kastrioti është kryendeshja e xhiros së dytë në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje është të dielën prej orës 18:00. Për shkak të punimeve në Pallatin e Rinisë, ndeshja do të luhet në Bardhodh.Prishtina në xhiron e parë humbi nga Rahoveci dhe do të kërkojë të reagojë ndaj ferizajasve. Ndërkohë Kastrioti […]