Vushtrria sfidon Istogun, Prishtina Ferizajn

Me ndeshje interesante vazhdon gara në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Në fundjavë janë ndeshjet e xhiros së 13-të, që priten me shumë vëmendje.Në ndeshjet e së shtunës, Shqiponja e Samadrexha llogariten favorite. Shqiponja e pret Ulpianën nga ora 13:00, ndërsa Samadrexha luan në Deçan ndaj Jusuf Gërvallës nga ora 16:00.Më shumë rivalitet pritet […]

Një derbi të shtunën e një të dielën

Gara në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) vazhdon në fundjavë me ndeshjet e xhiros së 21-të.Të shtunën vëmendja do të jetë në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, ku përballen rivalët e moçëm, Trepça e Prishtina.Kjo ndeshje zhvillohet prej orës 20:00.Skuadra prishtinase ka dhënë sinjale të forta ndaj Besa Famgasit në ndeshjen e kaluar dhe synon […]