Hendbollistet i luajnë ndeshjet e dyta gjysmëfinale

Istogu e Ferizaj do të kërkojnë vendin në finale të plejofit në ndeshjet që luhen të mërkurën e të enjten. Janë ndeshjet e dyta gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat).Të mërkurën prej orës 20:00 është ndeshja Samadrexha – Istogu. Ndeshja luhet në palestrën “Afrim Bunjaku” në Samadrexhë.Kampioni aktual, Istogu, e ka […]

Fillon plejofi te hendbollistët, ndeshja e parë në Rahovec

Pas një pushimi më të gjatë për shkak të turneut të Kupës dhe javës ndërkombëtare, të mërkurën fillon faza finale (plejofi) në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.Në luftë për titull të kampionit janë katër skuadra.Të mërkurën prej orës 20:00 në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec takohen Rahoveci e Trepça.Rahoveci ishte i […]