Ambasadori i Kosovës në Podgoricë vizitoi Kombëtaren e Kosovës U-20

Ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi z.Skender Durmishi vizitoi kampin e Kombëtares së Kosovës U20 i cili gjendet  në Hotel Verde ne Podgoricë, para ndeshjes së parë të Kampionatit Evropian Holandë – Kosovë qe zhvillohet sot në ora 15 këtu në Podgoricë.

Kjo është ndeshja e parë në kuadër të grupit A, ne te cilin janë edhe Austria, Holanda, Kosova, Moldavia, Bullgaria dhe Çekia.

Ambasadori z.Skender Durmishi në takim me djelmoshat e kombëtares dhe stafin teknik theksoj rëndësinë e paraqitjes ne këtë evropian, me shpresë të arrihen rezultate sa me pozitive ngase sportistet janë ambasador të Kosovës, çka na bëjnë te mburremi me ta.

Vizita e ambasadorit Durmishi la përshtypje te mëdha tek djelmoshat kosovar te cilët ambasadorit Durmishi i dhuruan edhe një fanellë të Kosovës dhe besojmë që sot pasdite me Holandën te kenë angazhim maksimal dhe rezultat sa më pozitiv.

Për të gjithë të interesuarit që deshirojnë të shikojnë ndeshjen live mund ta percjellin ne linkun: https://www.ehftv.com/int/

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …