Besa e pret skuadrën nga qyteti i vjetër

Kampioni aktual, Besa Famgas e pret Prizrenin në javën e katërt të Superligës së Kosovës për hendbollistë.

Ndeshja Besa – Prizreni luhet të dielen nga ora 17:00 në Pejë. Besa ka fituar bindshëm tri ndeshjet e para dhe udhëheq në tabelë me 6 pikë, sa i ka edhe Prishtina në vend të dytë.

Prizreni ka një fitore e dy humbje deri më tani, por po i rrit synimet me kalimin e kohës. Prizreni është kthyer në Superligë pas një kohe dhe pritet të jetë skuadër e denjë elitare.

Të dielen nga ora 17:00 është edhe ndeshja në mes të Trepçës e Dritës. Tri ndeshje tjera të javës së katërt luhen të shtunën (nesër): Vushtrria – Llapi (20:00), Prishtina – Drenica (17:00), Kastrioti – Vëllaznimi (18:00).

Edhe në Ligën e Parë luhet java e katërt. Ndeshjet janë të dielen: Samadrexha – Dukagjini (15:00), Zhegra – Rahoveci (19:00), Vjosa – Deçani (15:00), Ulpiana – Lepenci (14:00). 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova